Skonfiguruj własny serwer nazw na 1und1 Dedicated + Cloud Server z Plesk DNS

Eigene Nameserver ns1.cosirex.com + ns2.cosirex.com

WAŻNE:

Możesz z powodzeniem utworzyć własny serwer DNS tylko wtedy, gdy postępujesz dokładnie w tej kolejności.

Istnieje około 40 różnych opcji, które prowadzą do awarii.

Jest to pierwszy na świecie publiczny przewodnik dotyczący konfigurowania własnych serwerów Vanity DNS na serwerze 1und1 z oprogramowaniem Plesk.


Instrukcje: Serwer nazw z Plesk na serwerach i domenach 1und1


Zarejestruj dwa dodatkowe adresy IPv4, aby korzystać tylko z dwóch domen DNS.


Registrieren sie 2 zusätzliche IPv4-Adressen nur zur Nutzung von 2 DNS-DomainsUstaw pierwszy IPv4 jako rekord pierwszej domeny DNS.


Die erste IPv4 als A-Record der 1. DNS-Domain setzen.Następnie ustaw także drugi IPv4 jako rekord drugiej domeny DNS.


Die zweite IPv4 als A-Record der 2. DNS-Domain setzen.Ustaw odwrotne odwzorowanie dla każdej domeny na IPv4 poprzednio zdefiniowany jako A-Record.


Reverse-Mapping für jede Domain auf die zuvor als A-Record definierte IPv4 setzenUtwórz poddomenę ns1 i ns2 dla obu domen serwera nazw.


Eigene Nameserver - 1und1 Server - Plesk OnyxWróć do przeglądu domen i kliknij „Zarządzaj subdomeną” dla domeny pierwszego serwera nazw.


Eigene Nameserver - 1und1 Server - Plesk OnyxKliknij „Edytuj ustawienia DNS” w subdomenie ns1.example.com.


Eigene Nameserver - 1und1 Server - Plesk OnyxWpisz pierwszy dodatkowy adres IPv4 w polu „Inny adres IP” na stronie ns1.example.com.


Eigene Nameserver - 1und1 Server - Plesk OnyxWpisz drugi dodatkowy adres IPv4 w polu „Inny adres IP” w witrynie ns2.example.com.


Eigene Nameserver - 1und1 Server - Plesk OnyxTeraz fundamentalne znaczenie ma dla poddomen ns1 i ns2 domeny drugiego serwera nazw example2.de wprowadzenie tego samego adresu IPv4 w ns1.example.com i ns2.example.com.

Jest to inna domena główna, ale z tymi samymi adresami IP subdomen. Jest to największe ryzyko błędów.


Teraz jest najbardziej ekscytująca część. Własne serwery nazw ns1.example.com ze skojarzonym pierwszym adresem IPv4 i serwery nazw ns2.example.com z drugim adresem IPv4 są wprowadzane jako podstawowy serwer nazw i dodatkowy serwer nazw z powiązaną główną domeną.


Eigene Nameserver - 1und1 Server - Plesk Onyx


Eigene Nameserver - 1und1 Server - Plesk Onyx


To tworzy magiczne rekordy. Ponieważ serwery nazw subdomen również zmieniają się na ns1.example.com (ns2 ...), adresy IP subdomen nie są widoczne ani nie można ich zmienić.

Samodzielny kompleks serwerów nazw Vanity rodzi się z pożaru systemu serwerów nazw domen.


Erfolgreich eigene NameserverTeraz dochodzimy do niesamowitego serwera Super-PLESK, którego serwer DNS działa tak kompetentnie i bezbłędnie, że wystarczy wprowadzić tylko dwa małe wpisy na domenę, aby „własna próżna konstrukcja serwera nazw” rozwija swoją moc, działa, działa i działa...


Oczywiście dwa nowe, dodatkowe IPv4 należy najpierw dodać do puli IP w PLESK!

(bez zdjęcia)


Eigene Nameserver - 1und1 Server - Plesk Onyx


Eigene Nameserver - 1und1 Server - Plesk Onyx


DNS Plesk Onyx KonfigurationChciałbym powiedzieć krótkie zdanie na temat PLESK: od fazy eksperymentalnej PLESK, z której śmiali się kiedyś eksperci, stał się niezbędną stałą i instytucją w segmencie serwerów sieciowych.

Trzy lata temu członek zespołu wsparcia serwera 1und1 powiedział: „Och, Plesk, właśnie wymyślili na nowo. To była wtedy wersja 12 lub 12.5.

Ale dziś Plesk jest samonaprawiającym się narzędziem do dostrajania do realizacji projektów internetowych o najwyższych wymaganiach lub profesjonalnym hostingu. Letsencrypt z tymczasem nawet certyfikatami serwera, GIT, Docker, czystym Apache, z Nginx jako odwrotnym proxy lub tylko Nginx pozwala sercom programistów marzyć i bić szybciej. PLESK stał się innowacyjnym, nowoczesnym, lukratywnym asortymentem dla administratorów IT, dużych klientów i użytkowników indywidualnych.

Tak, ja też nauczyłem się kochać PLesk, a także najlepsze oprogramowanie społecznościowe na świecie - Woltlab - na najbezpieczniejszych i najlepszych serwerach od 1und1. Idealna synchronizacja z głębokiego przekonania i po dokładnie 11 latach doświadczenia użytkownika w tej idealnej konstrukcji. Dziękuję wszystkim ....

O autorze

Hola Hello ஹலோ Halo привет Hallo Salut Ciao Olá 你好 Γεια σας もしもし Pozdravljeni สวัสดี Habari ਹੈਲੋ Salve прывітанне


WoltLab POLSKI Polskie tłumaczenie

WoltLab ESPAÑOL – Traducción Español

WoltLab PORTUGUÊS Tradução Português

VieCode Rynek + Sklep + Leksykon w POLSKI

VieCode Mercado+Tienda+Léxico en ESPAÑOL

VieCode Mercado + Loja + Léxico em PORTUGUÊS

CLS EasyLink ESPAÑOL + PORTUGUÊS (BR) + POLSKI

Zaydowicz JCoins ESPAÑOL + PORTUGUÊS (BR) + POLSKI

Tims Chat (For FREE) ESPAÑOL + PORTUGUÊS (BR) + POLSKI

Multimedia multimedia-pool.com